Nasz Internat dysponuje:
25 pokojami dwuosobowymi
5 pokojami trzyosobowymi
14 pokojami czteroosobowymi
3 pokojami 5 osobowymi
1 pokojem 6 osobowym
1 pokojem jednoosobowym (izolatka)

Pokoje rozmieszczone są wzdłuż czterech korytarzy:
w Budynku A na piętrze (kliknij) – pokoje 31-35 i 39-44 (kwatery dziewcząt)
w budynku B na parterze (kliknij) – pokoje 01-10 (kwatery męskie)
w budynku B na piętrze (kliknij) – pokoje 11-22 (kwatery męskie, w tym stali mieszkańcy)
w budynku C na piętrze (kliknij) – pokoje 23-36 (kwatery dziewcząt, w tym stałe mieszkanki)

Na każdym piętrze znajduje się węzeł sanitarny z trzeba kabinami prysznicowymi, 4-5 umywalkami, 3 (w budynku C – 2) ustępami.

W budynku B na piętrze dla mieszkańców jest kuchnia wyposażona w lodówkę, kuchenkę mikrofalową, kuchenkę gazową z piekarnikiem, blaty, stół i krzesła oraz zlewozmywak, podstawowe naczynia, garnki i czajnik.
W budynku C mieszkańcy mogą korzystać z aneksu kuchennego z kuchenką mikrofalową, lodówką i czajnikiem.

Sala telewizyjna mieszcząca wygodnie 12 osób (lub 40 kibiców ;)) z telewizorem 45 calowym znajduje się w budynku B na piętrze.

Sala komputerowa znajduje się w budynku A na piętrze.
Wyposażona jest w 6 komputerów z dostępem do internetu oraz 2 wolnymi gniazdkami sieciowymi. W Sali jest także telewizor, z możliwością podłączenia PS.

W budynku A na parterze znajduje się szkolna salka gimnastyczna.
Po zakończeniu lekcji WF, mieszkańcy internatu mogą korzystać w niej ze stołu pingpongowego.

Na terenie szkoły znajduje się:
- betonowe boisko do koszykówki.
Do kwietnia 2017 roku mieliśmy także pełnowymiarowe trawiaste boisko do piłki nożnej, które jednak miasto przebudowało na boisko do futbolu amerykańskiego i przekazało MOSiRowi, ogradzając i zamykając teren. Cowieczorne treningi różnych grup spoza szkoły zapełniają jednak ten plac - a także często plac miedzy naszymi budynkami.
Przy okazji budowy tego boiska rozjechano trawiaste boisko do siatkówki a samochody obsługujące boisko MOSiR regularnie dbają o właściwą grząskość placu do siatkówki.

Z boisk tych należy się jednak cieszyć, póki są, gdyż wygląda na to, że po kolejnej spektakularnej wygranej wnioskodawcy w edycji Budżetu Obywatelskiego, w 2018-19 roku, teren po którymś z nich może być przekazany MOSiR, który zagospodaruje ten niewątpliwie "niezagodpodarowany teren" i postawi tu piękne, nowoczesne i być może w barwach klubu przebieralnie, lazienki i ubikacje dla grup korzystających z boiska MOSiR. 

Piłki i inny sprzęt sportowy – w stanie zależnym od sposobu obchodzenia się nimi przez Was i Waszych kolegów jest dostępny w pokoju wychowawców.